Що таке заручини

Заручини – це православний обряд, який передує вінчання. Зараз його рідко проводять окремо від основної церковної церемонії, однак у кожному випадку воно є цікавим і заслуговує уваги.

Отже, заручини здійснюють після Божественної Літургії. При цьому молодята стоять перед дверима храму і лише потім священик вводить їх в святі стіни.

Служитель церкви тричі благословляє спочатку жениха, а потім наречену і вручає їм свічки. Вони символізують любов, яку відчувають молоді до один одного.

Потім священик вимовляє молитви, в яких просить благословення від Бога для цього шлюбу.

Після цього він бере кільце зі святого престолу і надягає нареченому, говорячи при цьому: “заручається раб Божий (ім’я нареченого) рабі Божієй (ім’я нареченої) в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа”. Той самий обряд він проробляє з нареченою.Після благословення молоді тричі обмінюються кільцями.

Заручини закінчуватися молитвою священика, в якій він просить Господа послати молодим Ангела хранителя, який буде вести їх у новій, спільного життя.

Цей красивий, старовинний і глибокий обряд дозволяє молодятам відчути всю повноту та відповідальність зробленого ними вибору.